Krajská hospodářská komora Vysočina

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina

Články

Tým z Vysočiny se účastnil finálového klání soutěže T-Profi - Talenty pro firmy

Nejlepším družstvem soutěže technických dovedností T-Profi – Talenty pro firmy, jejíž čtvrtý ročník vyvrcholil pod hlavičkou Hospodářské komory finálovým kláním v pražském Uměleckoprůmyslovém muzeu, se stalo družstvo Základní školy Cihelní a Střední odborné školy v Bruntálu z Moravskoslezského kraje.

Nejlepší tým uspěl v konkurenci celkem 14 týmů. Účastníkem finálového klání bylo letos kromě zástupců českých firem a škol také jedno družstvo z Polska. Letošním úkolem bylo v tříhodinovém časovém limitu sestavit ze stavebnice Merkur funkční model jeřábu. Jednotlivá družstva byla poskládána ze žáků základních a středních škol a zástupců regionálních firem.

Kraj Vysočina zastupoval vítěz krajského kola - tým COMPAS robotika s. r. o.ve složení Tomáš Němec, Kryštof Blažek a Ondřej Halouzka z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou a Tomáš Jeřábek, Tomáš Smolík a Jan Topinka z 2. ZŠ Žďár nad Sázavou. Tým vedený kapitánem - zástupcem firmy Compas Ing. Martinem Šaberem skončil v polovině startovního pole, což je v tvrdé konkurenci velmi dobrý výsledek.