Krajská hospodářská komora Vysočina

Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina

Články

Kraj uspořádal už šestou konferenci ke společenské odpovědnosti

Stovka příznivců společensky odpovědného chování přišla ve čtvrtek 22. září do kongresového sálu Kraje Vysočina vyměňovat si zkušenosti a vzájemně se inspirovat. Společenská odpovědnost má dobrovolný charakter a zahrnuje ty činnosti, které organizace realizuje nad rámec zákonných povinností, ať již ve vztahu ke svým zaměstnancům, nebo ke společnosti a životnímu prostředí.

23.09.2022

MSV 2022 představí nové směry rozvoje průmyslových technologií

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu, který se uskuteční od 4. do 7. října 2022 na brněnském výstavišti, se představí významné firmy ze všech oborů strojírenství. Svou prezentaci chystají pravidelní i noví vystavovatelé a vrací se také řada firem, které se nemohly zúčastnit loňského ročníku kvůli důsledkům pandemie. Partnerem veletrhu je francouzský region Auvergne-Rhône-Alpes. Pozornost bude dále věnována specializovaným veletrhům IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH.

12.08.2022

Zdraví a zábava pro celou firmu s výzvou 10 000 kroků

Vyzvěte sami sebe nebo kolegy - vytvořte tým a choďte. Soutěžte v rámci Vaší firmy nebo s ostatními společnostmi. Cílem není ujít 10 000 kroků, ale vrátit chůzi do našeho života. Každý krok se počítá, a to i ty nachozené v práci.

09.08.2022

Podnikatelská delegace z Tchaj-wanu zavítala na Vysočinu

V posledním červencové týdnu zavítala na Vysočinu delegace tchajwanských podnikatelů, členů Taiwan Defence Industry Development Association, která navázala na politickou delegaci předsedy Legislativního dvora Tchaj-wanu You Si-kuna v České republice. Během společného oběda, kterého se jako zástupce Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina účastnil Dr. Ing. arch. Jaroslav Huňáček, měli zástupci tchajwanských firem možnost navázat obchodní kontakty se svými vysočinskými protějšky.

09.08.2022

Oznámení o úmrtí Richarda Horkého

V pondělí 25. července 2022 zemřel ve věku 59 let pan Ing. Richard Horký, předseda představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina.

26.07.2022

T-PROFI 2022 – dvoudenní vlna skvělé energie

84 soutěžících žáků základních a středních škol, 24 pedagogů, 12 kapitánů z významných regionálních firem i polské Swidnice a 10 porotců dorazilo v pondělí 27. 6. do Čestlic u Prahy. Od odpoledních hodin se tak areálem hotelu AquaPalace Prague šířila 130-i hlavá skvělá vlna energie i napěti. Všechny soutěžní týmy si před soutěží užily návštěvu vodního světa v aquaparku. Některé přidaly prohlídku Prahy nebo exkurzi do firem. Po večeři se pak všichni sešli na společnou instruktáž před startem.

01.07.2022

Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost

Po dvouleté přestávce byly 25. dubna 2022 v sídle Kraje Vysočina vyhlášeny výsledky soutěže Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost za období 2020-21. Patnáct organizací a firem bylo oceněno za příkladnou realizaci principů společenské odpovědnosti s tím, že jsou následováníhodným vzorem pro ostatní subjekty v regionu.

29.04.2022

CzechInvest spolu s partnery spouští platformu Jobs4ua.cz pro zaměstnávání ukrajinských pracovníků

Velký zájem o zaměstnání ze strany Ukrajinců, kteří do České republiky prchají před válkou, vedl agenturu CzechInvest a její partnery k založení platformy Jobs4ua.cz. Platformu mohou využívat prověření čeští zaměstnavatelé, kteří hledají zaměstnance, a ukrajinští pracovníci na této stránce mohou vyhledávat nejvhodnější pracovní příležitosti. Všechny inzeráty jsou dostupné jak v českém, tak v ukrajinském jazyce.

25.03.2022

V Třebíči proběhlo krajské kolo soutěže T-Profi

Do ekotechnického centra Alternátor v Třebíči zamířily ve čtvrtek 17. 3. 2022 soutěžní týmy z Kraje Vysočina. Čekaly je zde stavebnice Merkur – ale ne ledajaké . Jednalo se o na míru připravené konstrukční sestavy pro soutěž Talenty pro firmy (T-Profi). Tohle soutěžní klání je zaměřené na podporu a popularizaci techniky a technických profesí u dětí a mládeže, k otestování zručnosti, digitální znalosti a schopnosti komunikace nejen mezi vrstevníky, ale i s dospělými.

21.03.2022

ČEZ spustil výběrové řízení na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

Dnes ČEZ, respektive jeho stoprocentní dceřiná společnost Elektrárna Dukovany II, zahájil výběrové řízení na dodavatele stavby nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany.

17.03.2022

Souhrn informací k aktuálním tématům (16.3.2022)

Je zcela zjevné, že prožíváme největší válečnou, migrační, ekonomickou, surovinovou krizi na území evropského kontinentu od druhé světové války. Tato krize dopadá přímo i nepřímo na celou naši společnost. Kvůli lepší orientaci zpracovala HK ČR strukturovaný komplexní přehled informací, který je doplněn o naše stanoviska a aktivity na pomoc krizí zasaženým podnikatelům.

17.03.2022

Ukrajina: Stručný přehled informací a aktivit HK ČR (3.3.2022)

Hospodářská komora vnímá, že na prvním místě je nyní deeskalace válečného konfliktu a pomoc Ukrajině a jejím občanům, nicméně zároveň si plně uvědomujeme i negativní dopady současné situace na české podnikatele. Z uvedeného důvodu byl na dnešní den svolán mimořádný brífink Hospodářské komory k aktuální situaci na Ukrajině a podnikatelské pomoci. Na něm prezident V. Dlouhý společně s viceprezidenty R. Jakubským a T. Prouzou a dále V. Stárkem, prezidentem Asociace hotelů a restaurací ČR, a v neposlední řadě L. Kovaříkem, předsedou Sekce obranného průmyslu HK ČR, mj. představil návrhy, jak co nejrychleji a nejefektivněji integrovat Ukrajince, kteří do ČR v následujících týdnech z válečné oblasti přijdou. Vyjma klíčových výstupů z uvedeného brífinku níže naleznete stručný přehled informací doplněný o naše stanoviska a aktivity.

04.03.2022